headershadow

Barclays’ Diamond glanst niet meer na fraude Lie-bor

Barclays

Barclays‘ topman Bob Diamond heeft zijn biezen kunnen pakken na de malversaties met de Libor. Een dag eerder kon de voorzitter van de raad van commissarissen, Marcus Agius alias ‘Dis-Agius’ zijn kartonnen doos inpakken. Agius zal nog wel meewerken aan het zoeken naar een nieuwe topman voor de Britse bank.

Barclays

’ Diamond glanst niet meer na fraude Lie-bor

In de Londense City, het hart van de financiële industrie, werd aangenomen dat het vertrek maandag van Agius mede was bedoeld om Diamond uit de wind te houden. Dat is kennelijk niet gelukt: ook het ‘diamantje’ kon oprotten. De politieke en publieke druk op liep de afgelopen dagen enorm op, waarbij de Britse premier Cameron zelfs een parlementair onderzoek aankondigde.

Libor-fraude: Lie-bor

heeft gesjoemeld bij het vaststellen van de Libor of beter gezegd de ‘Lie-bor’. De Libor is het rentepercentage dat banken per dag met elkaar afstemmen. Banken lenen elkaar geld tegen dat afgesproken tarief.

Best way to rob a bank is to own one

Het gesjoemel van de bankdieten was er op gericht de bank en diens handelaren te bevoordelen, mogelijk ten koste van miljoenen klanten, zoals mensen met een hypotheek bij de bank. Ze zeggen ook niet voor niets: “The best way to rob a bank is to own one”.

 

 

 

 

Na mijn studietijd aan de HEAO-Bedrijfseconomie, ben ik begin jaren ’90 professioneel actief geworden in de beleggingswereld. Begonnen in een samenwerkingsverband met Meespierson als futureshandelaar, ben ik daarna als marketmaker op de optiebeurs gaan werken, voor AOT, Delta en de voorloper van All options. Daarbij heb ik nieuwe optiehandelaren opgeleid. Toen voor eigen rekening en risico gaan werken als ‘local trader’ (market maker in opties) en heb vervolgens een eigen derivatenbedrijf gehad op Euronext. Ik ben ook regelmatig als beursanalist op TV bij RTLZ geweest. In 2004 heb ik mijn bedrijf verkocht aan een tradingsbedrijf in obligatiefutures, maar ben ik aangebleven als directeur en handelaar. Vervolgens ben ik tot 2011 CFO geweest bij Today’s Beheer & Brokers. In de zomer van 2011 heb ik www.optieacademy.nl opgericht.
Meer over

Powered by WP Robot